Defita

Tagy: 

Dřevostavby

Rodinný dům

Chcete stavět dům a nemůžete se rozhodnout  zda by měl být klasický cihelný nebo nízkoenergetická dřevostavba ?

Pomůžeme Vám ve Vašem rozhodování.

 Energetická náročnost domu je charakterizována především tepelnými ztrátami. V osmdesátých letech dosahoval průměrný objekt tepelných ztrát i více jak 200 kWh/m2 za rok. Budeme-li se bavit o novém domě bez zateplení, s klasickým vytápěním pomocí výkonného plynového kotle, pohybujeme se kolem hodnoty 80-140 kWh/m2 za rok. Limit pro zařazení mezi nízkoenergetické domy je podle normy ČSN 73 0540-2 na hodnotě 50 kWh/m2 za rok. Aby byl objekt označen za pasivní dům, musí mít tepelnou ztrátu do 15 kWh/m2 za rok.

Správné materiály nejsou samy o sobě automatickou zárukou kvalitního výsledku. Přesto je výběr naprostým základem, o kterém rozhodujete již na samotném začátku. Z tohoto důvodu doporučujeme nízkoenergetickou dřevostavbu!!!

 

Přednosti dřevostaveb - nízkoenergetických domů: 

- Finanční úspora až 20% při pořízení
- Až 70% úspora nákladů za vytápění domu
- Vysoká tepelná odolnost zdí
- Neprůzvučnost stěn a stropů
- Ekologická výstavba
- Rychlá výstavba cca 2 – 5 měsíců
- Záruka vysoké kvality díky speciálním materiálům
- Vysoká flexibilita

 

Součinitel prostupu tepla zdí z různých materiálů

Součinitel „U“ prostupu tepla se rovná množství tepla, které projde 1 m2 plochy stěny při rozdílu teplot mezi vnitřní stranou stěny 20°C a vnější stranou stěny 3°C.

Čím je tento součinitel vyšší, tím více tepla se přenese.

 

 

Materiál

Hustota

 

ρ

Tepelná

vodivost

λ

U = prostup tepla závislý na síle materiálu (d) v cm

čím menší koeficient tím méně prostupuje materiálem teplo

kg/m3

W/(m.K)

1 cm

2 cm

4 cm

5 cm

6 cm

8 cm

10 cm

Kamenná zeď

2.300

1,5

149,0

76,9

37,0

30,3

25,0

18,9

14,9

Betonová zeď

2.300

1,5

149,0

76,9

37,0

30,3

25,0

18,9

14,9

Cihla plná

1.800

0,9

90,9

45,5

22,7

18,2

15,2

11,4

9,1

Cihla děrovaná

400

0,35

34,5

17,5

9,1

7,1

5,9

4,4

3,5

Plynosilikáty (YTONG &)

1.000

0,20

20,0

10,0

5,0

4,0

3,3

2,5

2,0

Hlína vylehčená slámou

300

0,10

10,0

5,0

2,5

2,0

1,7

1,3

1,0

Minerální vata (Orsil &)/ pěnový polystyren

150

50

0,05

5,0

2,5

1,3

1,0

0,8

0,6

0,5

Klady dřevostavby

  • pořizovací cena hrubé stavby je nižší než u zděného domu, výsledná cena dřevostavby však může být samozřejmě vyšší, ale to závisí na náročnosti vybavení interiérů a vašich požadavcích na komfort

  • významným faktorem je velmi krátká doba výstavby, firmy pracující tradiční zděnou technikou potřebují na dokončení rodinného domku až 12 měsíců, u dřevostavby se za 3 měsíců můžete stěhovat! Navíc výstavba dřevostavby není limitována ročním obdobím.

  • malá tloušťka obvodových stěn – při stejném venkovním půdorysu a zachování požadované tepelné izolace je díky tenčím stěnám dřevostavby dosaženo větší obytné plochy (v praxi na 100m2 ušetříte prostor až 10m2, což je jedna malá místnost)

  • dřevostavby jsou nízkoenergetické domy – mají výborné tepelně izolační vlastnosti, v praxi spotřebujete na vytápění až o 70% energie méně, než při vytápění zděného domu a to při stále stoupající ceně energií není k zahození!

  • dřevo je skvělý tepelný izolant – dřevostavba v létě udržuje chlad a v zimě teplo

  • dřevo jako materiál reguluje vlhkost, tzv. „dýchá“- stěny dřevostavby vlhkost buď absorbují nebo naopak uvolňují v závislosti na okolních podmínkách. Dřevo se také nenabíjí statickou elektřinou, a tak se v místnosti nevíří prach, což ocení především alergici.

  • dřevostavby šetří životní prostředí – dřevo je snadno dostupný a obnovitelný materiál. Při jeho zpracování vzniká daleko menší zátěž na životní prostředí než u zpracování jiných stavebních materiálů

  • dřevo je krásné na pohled a příjemné na omak, vytváří útulnou, zdravou a ničím jiným nenapodobitelnou atmosféru bydlení

  • dřevo použité při budování dřevostavby je vyjádřením filozofie návratu k přírodě

Není to jenom dřevo – je to životní styl!

Kontakt

 

Sídlo firmy

(Fakturační adresa)

Provozovna

(Dodací adresa)

DEFITA s.r.o.

Kojatice 19

675 32 Třebelovice

DEFITA s.r.o.

Nádražní 1145

675 51 Jaroměřice nad Rokytnou

 

  Telefon: 602 553 916, 602 552 643; E-mail: defita@defita.cz, defita@volny.cz,

Internet: www.defita.cz

Zařízení pro obce

Společnost DEFITA s.r.o. Vám nabízí pomoc při realizaci a vybavení Vaší obce. Všechny naše výrobky jsou určeny pro veřejná prostranství, a proto musí odolávat nepříznivým vlivům počasí a stále více se vyskytujícímu vandalismu. Naším cílem je vyvíjet funkční, odolné a estetické zařízení, které by přispělo k rozvoji Vaší obce. Proto pečlivě vybíráme materiál, který takové požadavky splňuje. Používáme kvalitní domácí nebo i exotické dřevo, kov s antikorozní úpravou, klademe důraz na důkladnou přípravu. Zaměřujeme se na komplexní řešení veřejných prostor. Rádi Vám zrealizujeme zařízení podle Vašich představ a požadavků, nebo na základě návrhů architektů a designérů. Pro Vaše veřejná prostranství u nás naleznete vitríny, informační tabule, sklady různých velikostí, autobusové zastávky, zastávkové přístřešky, lavičky a stolky, místní orientační systémy, odpadkové koše, stojany na kola, zábradlí či sloupky, nádoby na rostliny.


 

Vitríny – úřední desky

Elegantní informační vitríny určené pro exteriér i interiér. Obecním a městským úřadům poslouží jako úřední desky pro předávání aktuálních informací prostřednictvím vyvěšených vyhlášek a podobně. Stejně dobře ale mohou sloužit i v soukromém sektoru, například jako vývěsky realitních nebo inzertních kanceláří. Vitrínky je možno také připevnit přímo na stěnu.

Informační tabule s mapou

Informační tabule naleznou uplatnění především jako součást městských nebo obecních orientačních systémů. 
Orientační mapy se vyrábí každému městu či obci na míru. Do mapy zakomponujeme vámi dodaný materiál jako jsou fotografie památek, různé zajímavosti v okolí, informaci o historii města - obce; jednoduše vše, co pomůže obyvatelům, ale i návštěvníkům v orientaci u vás doma. Na mapě je možné i přímé zvýraznění důležitých bodů, jakými jsou policie, městská policie, městský či obecní úřad a pod. 
Samotná mapa je laminovaná do exteriéru, takže je odolná jakémukoliv počasí. Použité barvy jsou odolné vůči UV záření.

Sklady různých velikostí

Tyto sklady slouží obcím k uskladnění např. drobného materiálu (cement, vápno, posyp. sůl,.., nářadí (lopaty, krompáče, křovinořezy), malé mechanizace (zahradní traktory, sněžné frézy, míchačky,..), nebo velké mechanizace (traktory,..), či jako požární zbrojnice, nebo prodejny. Výhodou je velmi rychlá stavba, která může vizuálně vypadat dle charakteru obce – dřevostavba i na venek, nebo dřevostavba opatřená venkovní fasádou (štukem).

Autobusové zastávky

Jsou vyráběny jako dřevostavby, a to v provedení dřevostavby i na venek, nebo jako „sendvičová“ dřevostavba opatřená venkovní fasádou (štukem). Vše záleží na Vašem rozhodnutí, vkusu a prostředí, kde bude daná stavba umístněna.

Lavičky a stolky

Nejoblíbenějším provedením pro použití v obcích a městech je tzv. typ dřevo-beton. Toto zařízení je robustní, odolné proti vandalům a nenechavcům. Používá se k architektonickému dotváření odpočinkových zón, parků a okrasných zahrad jako stabilní provedení. Můžeme Vám nabídnout řešení vibrovaného nebo vymývaného betonu. Doplňkem mohou být i odpadkové koše, vázy či květináče.